Rodinný areál Maiskogel

Horská dráha Maisiflitzer

I když je Maiskogel jedním ze tří hlavních skiareálů v oblasti Kaprun - Zell am See, v současnosti je asi jeho největším lákadlem horská dráha Maisiflitzer. Ta je v provozu v létě i v zimě a zejména mladším ročníkům se postará o spoustu zábavy a adrenalinu. Zabezpečená trať je vedena po svahu zpátky do údolí a vozíky se na ní v některých jejích pasážích pohybují rychlostí, přesahující 40 kilometrů za hodinu. Nejrůznější terénní vlny a dokonce i 5 šneků poskytují jezdcům skvělý adrenalinový zážitek. Ve svém nejvyšším místě vede dráha 11 metrů nad úrovní terénu, což už je pořádná výška. Jízda na horské dráze Maisiflitzer je perfektní zábavou pro všechny ročníky. Nástupní stanice na výtah, jež vyveze vozík na začátek dráhy, a stejně tak dojezd se nachází u parkoviště Schaufelberg.

Sjezdovky pro všechny

I přes nesporný fakt, že horská dráha Maisiflitzer patří bezesporu k nejsilnějším lákadlům pro cestu na Maiskogel, většina turistů sem přijíždí kvůli prostorným a povětšinou mírným svahům. Nejmenší lyžařský areál z regionu Kaprun - Zell am See (známější jsou Kitzsteinhorn u Kaprunu a Schmittenhöhe u Zell am See) nabízí sjezdařům a jezdcům na snowboardu pohodový a ve všech směrech příjemný ráj zimních sportů a aktivit. Vychutnávat si poklidnou zimní atmosféru v rakouských Alpách a samozřejmě též skvělé lyžování si tu může každý. K dispozici je tady přes 20 kilometrů sjezdovek hlavně nejnižší obtížnosti.

Svahy pro začátečníky

Lyžování a sjezdovky na Maiskogelu se budou zamlouvat hlavně začínajícím sjezdařům. Protože ten, kdo si zatím není na lyžích nebo snowboardu úplně jist, tady může pilovat své lyžařské dovednosti na prostorných a mírných tratích. K nejoblíbenějším sjezdovkám pro výuku lyžování patří svahy pod lanovkou Maisilift. Kromě tohoto svahu se na Maiskogelu nachází dalších 14 kilometrů modrých sjezdovek, určených především začátečníkům. Zkušení jezdci se budou dobře bavit jízdou na pětikilometrovém svahu střední obtížnosti. A ti nejlepší se tu mohou těšit na kilometr dlouhý sjezd, který je v lyžařské mapě označen černou barvou. Tři moderní a pohodlné lanovky přepravují sjezdaře z údolí od Kaprunu na jedny z nejlépe udržovaných a vždy pečlivě upravených sjezdovek v tomto populárním salcburském skiareálu.

Odpočinek na svazích

1.675 metrů vysoká hora Maiskogel, bezesporu půvabné místo s prostornými slunečními terasami, zve k relaxaci a odpočinku přímo na svých svazích. V chatě Alpengasthaus Glocknerblick, architektonicky zajímavé stavbě s úžasným panoramatickým výhledem, jsou podávány tradiční rakouské pokrmy z domácí kuchyně. Standerbauer je zase znám svou zvěřinou a hovězím masem z vlastního chovu. Kdo by měl zájem, může zajít na speciality z ekologického zemědělství v Unteraigenu.

Vezměte děti na něco dobrého

Nedaleko již zmiňované horské dráhy Maisiflitzer se dá zajít na gastronomické speciality do restaurace Maisialm. Kromě skvělého jídla tady podtrhuje výbornou atmosféru i živá hudba. Horská chata Saulochalm zase zve na speciality z rakouského regionu Pinzgau a vyhlášené jsou i místní čerstvé moučníky. Rodiče pak budou určitě kvitovat fakt, že prakticky ve všech horských chatách jsou k dispozici i dětská menu pro nejmenší lyžaře.

Dětský Maisipark

Děti si tady vedle dráhy Maisiflitzer oblíbili i fantastický Maisi park. Děti, které už ovládají něco z lyžařského umění, si zde mohou užít hromadu zábavy na nejrůznějších terénních vlnách, vlásenkách a tratích s dětskými skoky. Tyto mezi dětmi oblíbené atrakce jim zábavnou formou přiblíží úžasný svět lyžování. A na úplné začátečníky tady budou dávat pozor školení profesionálové, kteří je současně seznámí se základy lyžování.

Zábava a aprés - ski

K završení dokonalého lyžařského dne na vrcholu Maiskogel je ideální návštěva centra vesničky Kaprun. Hned u spodní stanice lanovky se tu každý den koná velká aprés - ski party. Během celého dne vládne skvělá nálada a atmosféra na terase s příznačným názvem Sonnenterrasse a také v baru Eisbär. Ty je možno navštívit přímo na místních svazích. Lyžaři, kteří by si chtěli užít zábavy a veselí i po západu slunce, se mohou vypravit na diskotéku Baumbar v centru Kaprunu.